Naša Ula bronasta na Sloballu

Pretekli podaljšan vikend je v Slovenj Gradcu potekal tradicionalni dekliški mednarodni turnir SloveniaBall, neuradno evropsko prvenstvo za pionirke do 14 let. Slovenske so osvojile odlično tretje mesto, članica ekipa pa je bila tudi Ula Krenk.

Letos je v Slovenj Gradcu potekal tradicionalni, že štirinajsti SloveniaBall za dekleta do 14 let. Udeležilo se ga je 10 dekliških evropskih reprezentanc, naslova prvakinj pa so se veselile Hrvatice. Prihodnji vikend bodo v Slovenj Gradcu nastopali še fantje do 14 let.

Ula Krenk (2006), ki že več sezon uspešno trenira in nastopa za Dravograd Koroško, je bila med tremi najmlajšimi košarkaricami v slovenski dekliški reprezentanci. Navkljub dejstvu, da je koroška košarkarica leto dni mlajša od vrstnic je imela v ekipi vidno vlogo. Slovenske so bile v Slovenj Gradcu sila uspešne, saj so slavile na petih tekmah, izgubile so le polfinalni obračun proti Madžarkam in so osvojile tretje mesto.