Petnajst naših letos v drugih klubih

Ob začetku sezone 2019/20 preglejmo še kje nastopata dekleti in fantje, ki so mlajše kategorije preigrali v našem klubu, sedaj pa nastopajo v mladinskih in članskih vrstah drugih klubov.

Poglejte si naše fotografije iz arhiva, ko so “KKD-jevci” nastopali še barvah našega kluba. Jih prepoznate?

Med dekleti bo v najvišjem rangu tekmovanja (1. SKL za ženske) nastopala Neža Blaznik (2002, Žensko košarkarsko društvo Maribor), ob enem pa bo igrala tudi med mladinkami. V moški prvoligaški konkurenci (1.SKL) si bodo letos nasproti stali Jan Strmčnik (1998, Košarkarski klub Šentjur), Rene Grdadolnik (1998, KK Zlatorog Laško) in Jakob Strel (2000, Helios Suns).

Mojster ulične košarke Adin Kavgić (1987, Košarkarski klub Portorož) poleg 3×3 nastopa še v 2. SKL, v 6. kolu tekmovanja pa se bo pod koši srečal z Matijo Vravnikom (1992, KK Parklji).

Dva predstavnika bomo imeli tudi v 3. SKL, v Kamniku bo koš polnil Rok Razdevšek (1994, Calcit Basketball), nekoliko bližje domu pa bo igral Tadej Viher (2000, KK Slovenske Konjice).

Med 4. ligaši bo članske minute (pri mladincih 1.A SKL) nabiral Siniša Vučetić (2002, Športno društvo Košarkarska šola Miklavž), konec novembra bo gostoval tudi v nekoč domačem Špic D.

Svoje predstavnike bomo imeli tudi v sosednji Avstriji. Jan Razdevšek (2000, Arkadia Traiskirchen Lions) bo, kot smo že poročali, igral v prvi avstrijski Bundesligi, Veljko Dena (2003, KOŠ Celovec) pa bo nastopal v B2L (2. avstrijska liga). V francoski Pro A Jeep Élite je naš legionar Tine Kotnik (2000, Boulazac Basket Dordogne).

Na mladinskem nivoju bodo poleg Neže in Siniše v domačih državnih prvenstvih nastopali še Maja Prosenjak (2002, ŽKK Konjice), v 1.A SKL pa med fanti Luka Gašper (2002, KK Ljubljana) in Nal Gabor (2002, Košarkarsko društvo Slovan).

Vsem želimo zdravo, uspešno in košev polno sezono.

Ena misel o “Petnajst naših letos v drugih klubih

  • 3. oktober, 2019 pri 11:24
    Permalink

    Srečno dekleta in fantje ter čim več zabijanj!

Komentarji so onemogočeni.