Nova v nizu kadetskih izenačenih tekem

2. krog prve kadetske lige ni prinesel novosti. Korošci so znova odigrali izenačeno prvenstveno srečanje, na katerem so imeli večji del tekme pobudo, srečanje pa so izgubili v zadnjih desetih minutah.

1. SKL kadetov U17, 3. krog, 1. del, 5.10.2019, Ljubljana
Slovan – Dravograd Koroška A 87 : 80
(21:26, 20:19, 17:22, 29:13)
strelci tekme

Jaka Meršak, košarkar Dravograda Koroške A:
»Danes smo igrali tekmo proti Slovanu. Tekma je bila zelo izenačena, a so bili nasprotniki na koncu vseeno boljši za 7 točk. Pustili smo jim preveč lahkih točk. Če bi igrali boljšo obrambo bi z lahkoto zmagali, na naslednji tekmi proti njim pa bomo to popravili in zmagali!«

Miha Čop, trener Dravograda Koroške:
»Danes smo zamudili res lepo priložnost, da bi slavili na težkem gostovanju. Srečanje smo imeli pod kontrolo vse do začetka zadnje četrtine, ki smo povedli z 69:58 in 71:60. Vse prelahko smo nato zapravili prigarano prednost in gostiteljem omogočili, da nas ujamejo in prehitijo. Škoda za poraz, vendar je za nami še ena izenačena in napeta tekma, na takšnih pa se naučimo največ. Fantom čestitke za borbo, smo že v pričakovanju naslednjega gostovanja v Laškem.«