Kadetom na Ježici zmanjkalo municije

Kadetska ekipa je v soboto zgodaj dopoldne gostovala v Ljubljani. Korošci so bili vse do 26. minute v igri za zmago, saj so vodili s 53:50, v preostanku tekme pa so bili boljši gostitelji, ki so zasluženo slavili.

1. SKL kadetov U17, 5. krog, 1. del, 19.10.2019, Ljubljana
Parklji – Dravograd Koroška A 84 : 66
(22:17, 16:21, 25:20, 25:18)
strelci tekme

Tilen Cerjak, košarkar Dravograda Koroške A:
»Tokrat v tekmo še enkrat nismo vstopili s pravim pristopom. Že v prvi četrtini smo storili preveč napak in smo nasprotniku pustili, da vodi igro. Vse do konca tekme smo skušali ujeti nasprotnika, a ker nismo pokazali prave želje in energije nam to ni uspelo. Čestitam nasprotniku za zmago in upam, da bomo v naslednjo tekmo vstopili s pravim pristopom.«

Miha Čop, trener Dravograda Koroške:
»Nova v nizu relativno izenačenih prvenstvenih tekem, na katerih se pozna vsaka napaka in na katerih se lahko največ naučimo. Žal nastopanje na dveh frontah,  praktično celotne ekipe, kratkoročno prinaša težave s kratko rotacijo na tekmah, na dolgi rok pa fantom zagotavlja obilo dodatnih izkušenj in hitrejši napredek. V Ljubljani smo bili tako konkurenčni do 26. minute, ko smo povedli s 53:50, nato pa smo spet padli v črne minute in gostitelji so prevzeli pobudo. Ko sta na uvodu v zadnjo četrtino dva od nosilcev igre obsedela na klopi s petimi osebnimi napakami je bila domačim pot do zmage lažje dosegljiva, kar so izkoristili. V prihodnjem tednu upam, da se nam postopno priključijo poškodovani fantje, da bomo lahko proti Slovanu v soboto uspešno sklenili prvi del tekmovanja. Čestitke Parkljem za zmago in našim fantom za dobro predstavo.«