Mladinci ne popuščajo, še četrta zmaga

Tudi poškodbe ne morejo do živega mladinski ekipi, ki je v nedeljo gostovala v Preboldu in zasluženo vknjižila še četrto zaporedno zmago.

2. SKL mladincev U19, 4. krog, 1. del, 20.10.2019, Prebold
Prebold 2014 – Dravograd Koroška 65 : 72
(20:15, 17:12, 13:27, 15:18)
strelci tekme

Dragiša Bogojević, košarkar Dravograda Koroške:
»Tekme nismo začeli tako, kot smo si želeli. Izgubili smo preveč žog, nismo zadeli meta z razdalje ter prejeli smo preveč lahkih košev. Nismo bili dobro pripravljeni na nasprotnikovo consko obrambo. Ob polčasu smo se dogovorili, da bomo pritiskali na prenosu ter odigrali strpen napad in to nam je tudi uspelo. Nadoknadili smo zaostanek ter na koncu povedli in zmagali.«

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»V specifični tekmi, v kateri je ekipa Prebolda celotno tekmo odigrali v conski postavitvi, s praktično petimi igralci v raketi, smo se v prvem polčasu precej lovili in zapadli v nekakšen krč, saj nam met z razdalje nikakor ni stekel. Ob polčasu je bil dogovor, da smo v napadu nekoliko strpnejši, ob enem pa povečamo pritisk na domače branilce v obrambi in jih na ta način prisilimo v slabe napadalne rešitve. Načrt je, ob delnem izidu 15:0 ob začetku drugega polčasa, popolnoma uspel, fantje so se sprostili in tekmo suvereno zmagali. Naslednjo nedeljo v našo domačo dvorano prihaja Calcit iz Kamnika, naš cilj pa je doseči novo zmago in si zagotoviti prvo pozicijo v skupini.«