Drugi poraz kadetov v drugem delu

A kadetska ekipa je v soboto v Ljubljani, po slabem začetku tekme, izgubila proti Šentvidu.

1. SKL kadetov U17, 5. krog, 2. del, 7.12.2019, Ljubljana
Šentvid Ljubljana A – Dravograd Koroška A 62 : 50
(20:10, 9:12, 19:14, 14:14)
strelci tekme

Tine Kavtičnik, košarkar Dravograda Koroške:
»Tekmo smo začeli zelo neodločno, delali smo preveč osnovnih napak in to se je videlo tudi na rezultatu. V drugi četrtini smo se jim približali, a ne dovolj, da bi povedli. V tretji del smo vstopili zelo neodločno in to se je videlo na koncu na rezultatu.«

Miha Čop, trener Dravograda Koroške:
»V košarki se lahko srečanje odloči v vsega nekaj sekundah, za nas se je v Ljubljani v slabih uvodnih minutah obeh polčasov. Na uvodu srečanja smo gostiteljem dovolili, da povedejo z 8:0, 13:2 in 17:5, po glavnem odmoru pa so v drugi polčas krenili s serijo 6:0. V ostalem delu tekme smo se v obrambi držali vseh dogovorov in bili v tem segmentu igre zelo uspešni, saj smo, brez omenjenih uvodnih minut, prejeli vsega 39 točk. Tokrat smo povsem zatajili v napadu, predvsem tisti fantje, od katerih na vsaki tekmi pričakujemo največ. Veseli dejstvo, da smo “z drugo peterko” sredi druge četrtine ujeli odličen ritem in se domačim približali na vsega štiri točke zaostanka. Naporen ritem tekem je na zadnjih dveh tekmah, na mladinski proti Kolpi in kadetski v Ljubljani, že terjal svoj davek, tako na fizičnem, kot predvsem na psihičnem nivoju. Prihodnji teden bo še bolj peklenski, na nas pa je predvsem, da se psihično pripravimo na težak razpored in skušamo na tekmah odigrati čim bolj odgovorno.«