Prva zmaga za B kadetsko ekipo

Borbena predstava B kadetske ekipe v Mariboru je Korošcem prinesla prvo zmago v sezoni. Odločilna za slavje je bila zadnja četrtina, ko so “oranžno-modri” z izjemno energijo zagospodarili na parketu in se zasluženo veselili zmage. Naj spomnimo, na tekmi v Dravogradu so Mariborčani slavili z visoko razliko (95:44).

2. SKL kadetov U17, 6. krog, 2. del, 14.12.2019, Maribor
KD Borut Besedič Ćiro – Dravograd Koroška B 63 : 47
(18:21, 21:15, 18:16, 7:29)
strelci tekme

Aleš Felkner, košarkar Dravograda Koroške B:
»V tekmo smo šli z bolšjimi pričakovanji kot v prvo tekmo, saj smo videli kako so Mariborčani igrali na prvi tekmi. Vedeli smo, da se moremo bolj potruditi. Začeli smo suvereno in se borili za vsako žogo. Prvo četrtino smo zmagali, drugo pa za las izgubili. Med polčasom smo se pomirili in šli pogumno v tretjo in četrto četrtino. Cel drugi polčas smo se borili za zmago in na koncu nam je uspelo in zmagali smo prvo tekmo v tej sezoni.«

Matic Burjak, trener Dravograda Koroške B:
»Po dobri predstavi v Celju smo se odpravili v Maribor. V tekmo smo vstopili pogumno in se z domačimi košarkarji izmenjevali v vodstvo. V zadnji četrtini pa smo stopili na plin in z dobro igro v obrambi in navdihnjeno v napadu nadigrali domače košarkarje in zasluženo vpisali prvo zmago v sezoni. Pohvala fantom za učinkovito igro v obrambi in napadu ter za nepopustljivost in borbo za vsako žogo. Predvsem me veseli, da so fantje delovali kot ekipa in se skozi celotno tekmo spodbujali in se veselili vsake uspešne poteze soigralca. Čestitke fantom za prvo zmago v sezoni.«