Kadeti v Šoštanju presenetili vodilne

Kadeti so v soboto gostovali v Šoštanju in zabeležili pomembno zmago v boju za uvrstitev v zgornji del skupine.

1. SKL kadetov U17, 7. krog, 2. del, 21.12.2019, Šoštanj
Elektra Šoštanj – Dravograd Koroška A 90 : 93
(17:21, 31:28, 18:26, 24:18)
strelci tekme

Vid Perger, košarkar Dravograda Koroške:
»Tekmo smo začeli s slabo obrambo in preveliko osebnimi napakami. Tekma je bila groba na obeh dveh polovicah igrišča ves čas. Ko smo se v 3. četrtini zbrali, smo bili uspešnejši v napadu kot domači in smo povedli za 16 točk. Zadnjih pet minut pa smo zaradi utrujenosti in poškodbe Miheliča prišli le na prednost dveh točk. Na srečo je Elektri zmanjkalo časa in smo kljub temu zmagali.«

Miha Čop, trener Dravograda Koroške:
»Za nami je najbolj borbena in emocionalna tekma v sezoni. Že pred obračunom smo se zavedali, da v Šoštanju nimamo česa izgubiti, lahko pa s sproščenostjo in željo presenetimo gostitelje. To nam je tudi uspelo. Za razliko od prejšnjih srečanj smo tokrat slavili z učinkovito igro v napadu. V obrambi smo namreč pretežko branili agresivne prodore domačih in obvladovali njihov napadalni skok. Danes sta obe ekipi igrali čvrsto in vse preveč umazano košarko, zato smo skupno metali kar 89 prostih metov. Nič ne bi bilo narobe, če bi jih še nekaj več. Tekma se je v našo korist dokončno prelomila na začetku zadnjega dela, ko smo s serijo 7:0 povedli za 16 točk. Žal smo nato naivno dopustili  gostiteljem, da so skorajda ogrozili našo zmago. A bilo bi nezasluženo, če bi danes izgubili. Čestitke celotni ekipi, tudi odsotnemu Janu, ki je za nas stiskal pesti, za izjemno borbo in zasluženo zmago. Ker gre za našo zadnjo srečanje v tem koledarskem letu naj priložnost izkoristim še za to, da vsem košarkaricam, košarkarjem, trenerjem, staršem, navijačem in klubskim delavcem zaželim lepe praznike in vse najlepše v letu 2020.«