Po preobratu do sladke zmage

Dekliška ekipa je v drugem krogu drugega dela tekmovanja proti Konjičankam izvlekla sladko zmago. Korošice so bile sredi tretje četrtine v zaostanku osemnajstih točk, a so nato srečanje spreobrnile sebi v prid.

1. SKL pionirk U15, 2. krog 2. dela, 14.05.2021, Dravograd
Dravograd Koroška – Pro Bit Konjice 70 : 66
(13:9, 16:20, 10:26, 31:11)
strelke tekme

Leja Polaner, košarkarica Dravograda Koroške:
»Tekmo smo košarkarice začele samozavestno in z željo po zmagi. V tretji četrtini smo malce popustile. Sprva je bil rezultat izenačen, nato pa smo zaostajale za kar precej košev. Ker smo si tekmo želele zmagati, smo se do zadnje minute borile in igrale košarko tako kot znamo. Zadnjih nekaj minut je bil rezultat zelo izenačen. S pomočjo trenerja, ki nas je ves čas spodbujal in z našo odločnostjo smo tekmo zmagale. Punce smo pokazale, da lahko z voljo in trudom skupaj izpolnimo vse cilje, ki si jih zadamo. Vsem svojim soigralkam in trenerju čestitam za zmago in nepozabno tekmo.«

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Po izenačenem prvem polčasu, je drugih dvajset minut ponudilo to, kar dela košarko edinstveno. Po visokem zaostanku in na videz izgubljeni situaciji, so se dekleta razbremenila in pokazale neverjeten karakter in energijo. Z delnim izidom 15:0 v zadnji teh minutah jim je uspelo rezultat preobrniti in vpisati novo zmago. Dekletom za zmago iskreno čestitam.«