Člani sezono otvorili z zasluženo zmago

Prvo ligaško tekmo v sezoni so dočakali tudi člani Dravograda Koroške. Za razliko od preteklih tekmovalnih let, ko so tradicionalno doma gostili Vrane z Vranskega, so se Korošci tokrat podali na pot v Komendo. Sicer izenačeno srečanje je bilo odločeno v drugi četrtini, ko so si gostje ustvarili štirinajst točk naskoka in ob glavnem odmoru vodili za šestnajst. Varovanci trenerja Stojana Finka so si lepo porazdelili točkovni izkupiček. Dejan Navodnik je dosegel 16, Matevž Kamnik, Rok Verčko in Timi Tamše pa po 15 točk. Prihodnjo soboto Korošci gostujejo v Šoštanju.

4. SKL  članov, 1. krog, 1. del, 16.10.2021, Komenda
Komenda – Dravograd Koroška 65 : 81
(15:17, 15:29 , 18:17, 17:18)
strelci tekme

Stojan Fink, trener Dravograda Koroške:
»Prvo tekmo smo odigrali solidno. Dokler smo narekovali ritem in bili agresivni v obrambi je izgledalo v redu. Po visoki razliki je malo padla koncentracija, vendar smo zmagali več kot zasluženo. Pohvalil bi celotno ekipo.«

Nik Lampret, košarkar Dravograda Koroške:
»Vsi skupaj smo že nestrpno čakali uvodno tekmo sezone in prav takšen je bil tudi začetek uvodnih minut. Gostje so povedli s 7:0, mi pa smo se ukvarjali z vsem drugim, le z našo igro ne. Do konca prve četrtine smo se le uspeli zbrati, boljšo igro pa smo prenesli tudi v drugo četrtino. Zaigrali smo agresivneje v obrambi, posledično pa je stekla tudi igra v napadu. Kljub nekaj kriznim minutam v drugem polčasu, smo na koncu tekmo mirno pripeljali do prve letošnje zmage. Cilji za letošnjo sezono so visoki, čaka nas pa še ogromno dela.«