Zmaga za drugo mesto in ligo za prvaka

Selekcija mlajših pionirjev in pionirk je na tekmi zadnjega, 6. kroga prvega dela tekmovanja gostovala na Sladkem Vrhu. Z zmago so si Korošci zagotovili drugo mesto v skupini in uvrstitev med ekipe, ki se bodo v nadaljevanju prvenstva borile za naslov državnega prvaka.

1.SKL mlajših pionirjev, 6. krog, 1. del, 20.11.2021, Sladki Vrh
I Team Šentilj – Dravograd Koroška 62 : 69
(19:20, 12:12, 16:18, 15:19)
strelci tekme

Mitja Ban, trener Dravograda Koroške:
»Povratno tekmo proti I Teamu smo začeli slabo, prestrašeno v napadu ter preveč “mehko” v obrambi, zato so domačini po štirih minutah povedli z 11:0. Do konca četrtine smo se uspeli približati, v drugi pa smo nekajkrat tudi povedli. V drugem polčasu je bila tekma izjemno izenačena, saj je končna razlika(+7) tudi najvišja prednost na tekmi katerekoli od ekip. Čestitke ekipi za borbo, z končnim drugim mestom pa smo si zagotovili v drugem delu težke tekme, kar je bil tudi cilj.«