Prvi turnir tudi za mlajšimi pionirji

Z nastopi v državnem prvenstvu so pričeli tudi najmlajši pionirji. Prvi turnir so odigrali v Mariboru, v gosteh pri ekipi Boruta Besediča. Moči so merili z gostitelji in košarkarji Lovrenca. Tekme v tej kategoriji se odvijajo na način, da se točkujejo le posamezne četrtine in se rezultat po doseženih koših ne vodi. Za zmago v četrtini velja rezultat 3:1, v primeru izenačenega izida pa 2:2.

1. SKL  pionirjev U11, 1. turnir, 13.3.2022, Maribor
Dravograd Koroška – Lovrenc 10 : 6
(3:1, 3:1, 3:1, 1:3)
Borut Besedič – Dravograd Koroška 9 : 7
(2:2, 1:3, 3:1, 3:1)

Za Dravograd koroško so nastopili: Lovro Kos, Nil Čevnik, Ožbi Breznik, Nik Krotmajer, Mendes da Costa Lovrenc, Andraž Pajer, Gal Planinšič, Luka Ribič, Tjaš Bališ, Val Čevnik, Nace Goršek in Gašper Kleč.

Mitja Ban, trener Dravograda Koroške:
»Po dolgem čakanju smo vendarle odigrali naš prvi turnir. Pričakovano je bilo veliko nervoze in posledično napak, pa vendarle pri najmlajših je rezultat drugotnega pomena, bolj pomembno je, da na samih turnirjih uživajo ter se naučijo kaj novega.«