Napolnili dvorano, a zmaga žal Gorenji vasi

180 gledalcev se že dolgo ni zbralo na košarkarski tekmi v športni dvorani Špic D v Dravogradu. Na povratni polfinalni tekmi 4. SKL med Dravogradom Koroško in Gorenjo vasjo se jih je in imeli so kaj videti. Dve izenačeni ekipi, ki sta se borili za vsak centimeter prostora in za vsako točko. Na prvem srečanju v Gorenji vasi so si Gorenjci zagotovili točko prednosti, zato je bilo jasno, da bo sobotni obračun na Koroškem odločil potnika v finale in v 3. SKL. Po izenačenem začetku so si sredi druge četrtine gostje priigrali kar 14 točk naskoka (40:26) in vse je kazalo na to, da bodo “zlomili” tekmo. Domači se niso dali in do glavnega odmora so prednost znižali na pet točk zaostanka, ki so jih v tretjem delu povsem izničili. O zmagovalcu je tako odločalo zadnjih deset minut. V končnici je odločilno vlogo odigral veteran Peter Šturm, ki je zadel ključen met za tri točke in dva prosta meta. Gostje so se tako veselili zaslužene zmage in uvrstitve v višji rang tekmovanja. Korošci so prikazali veliko srčnost in nepopustljivost, a žal so tokrat morali priznati poraz. Kljub temu si zaslužijo vse čestitke za odlično sezono. Posebna zahvala velja publiki, ki je v športni dvorani pričarala zares lepo kuliso.

4. SKL članov, za naslov prvaka, polfinale, 2. tekma, 26.3.2022, Dravograd
Dravograd Koroška – Gorenja vas 63 : 70
(19:21, 18:21, 18:13, 8:15)
strelci tekme

Stojan Fink, trener Dravograda Koroške:
»Povratno tekmo z Gorenjo vasjo smo želeli zmagati, ampak smo bili v napadu najslabše razpoloženi v celotni sezoni. To je bila verjetno posledica prevelike želje igralcev. Tudi obramba je bila na začetku premehka in s tem smo dovolili nasprotniku, da se razigra. Klub temu porazu lahko celotno ekipo pohvalim za prikazane igre v celotni sezoni. Žal pa cilja, ki smo si ga zadali, nismo dosegli. Na koncu pa še pohvala številčni publiki, ki nas je prišla spodbujati na zadnji tekmi.«

Nik Lampret, košarkar Dravograda Koroške:
»Po dobro priigranem izhodišču s prve tekme v Gorenji vasi, smo s fanti nestrpno in motivirano čakali na povratni dvoboj. Na krilih polne dvorane, smo kljub občasnim padcem v igri, držali stik z gosti, v zadnjih treh minutah pa se je le pokazala izkušenost ter večja zbranost gostov. Skozi celotno srečanje nismo uspeli razviti igre, ki nas je krasila med sezono. Kljub temu, da smo vedeli kako čvrsto nasprotnik igra v obrambi, nismo našli načina kako odgovoriti. Prejete točke niti ne govorijo o tako slabi obrambi, a kaj ko smo v napadu zmogli vsega 63 točk, kar je najmanj v celi sezoni in s takšnim napadom težko zmagaš, sploh pa proti ekipi kot je Gorenja vas. Na žalost je naš strelsko najslabši večer prišel ob najbolj neprimernem času možnem. Razočaranje po tekmi je bilo ogromno, saj je bil zastavljen cilj pred sezono igranje v finalu. S fanti smo pustili srce na igrišču, nimamo si kaj očitati in upam, da bomo naslednjič znali to obrniti v naš prid. Gostom čestitam za uvrstitev v finale in jim želim uspešen zaključek sezone. Rad bi se zahvalil vsem in prav vsakemu posebej za pričarano vzdušje in podporo. Bilo nam je v čast igrati v takšnem vzdušju in pred tako bučno publiko.«