Lepa zmaga članov pred domačo publiko

Članska ekipa je v četrtem krogu doma gostila ljubljanski Šentvid. Korošci so sicer klavrno otvorili tekmo in gostom dovolili, da so dosegli nekaj lahkih košev po osnovnošolskih napakah domačih pri oddajanju žog v napadu. V nadaljevanju pa smo večji del srečanja spremljali razigrano domačo vrsto in precej nervozne goste. “Modri” so ob polčasu vodili z 41:29, točko naskoka več pa so imeli ob koncu tretjega dela tekme (59:46). Tudi v zadnjih desetih minutah se razmerje moči na parketu ni spremenilo. S precej raznovrstno igro, tako v napadu, kot tudi v obrambnih nalogah, so gostitelji še naprej marljivo polnili koš Šentvidčanov in si že precej pred koncem obračuna zagotovili zmago. Prihodnjo soboto so košarkarji Dravograda Koroške prosti, 3. decembra pa gostujejo na Prevaljah.

4. članska SKL vzhod, 4. krog, 1. del, 19.11.2022, Dravograd
Dravograd Koroška – Šentvid Ljubljana 83 : 64
(18 : 13 23 : 16 18 : 17 24 : 18)
strelci tekme

Luka Gašper, košarkar Dravograda Koroške:
»Tekmo smo začeli neodločno ter ob veliko izgubljenih žogah pustili nasprotnikom do lahko dobljenih košev. Po tem, ko so v dvorano vstopili naši najglasnejši navijači pa so tudi nam dvignili energijo, ki smo jo ohranili do konca igre in si s tem priborili zasluženo zmago.«

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Tekmo smo pričeli precej raztreseno in nekaj žog podali v roke nasprotnikov. Luka, Luka! Po zgodnji minuti odmora smo se le zbrali in odigrali mnogo bolje. Luka, Luka! Delni izid 19:0 nam je omogočil bolj mirno nadaljevanje in zasluženo zmago. Luka, Luka! V sami igri imamo še veliko možnosti za napredek. Luka, Luka! Verjamem, da lahko s pravo energijo napredek tudi dosežemo. Luka, Luka! Hvala navijačem za podporo! Luka, Luka!«