Članska ekipa do druge zmage v seriji

Sosedski obračun šestega kroga je na tribune Športne dvorane v Prevaljah privabil okoli 200 gledalcev, ki so lahko v prvem polčasu spremljali rezultatsko precej izenačeno srečanje. Lep obisk tekme je bil zagotovo le še dodatna motivacija za vse akterje. Uvodna minuta je pripadla Dejanu Navodniku (skupaj 13 točk), ki je s petimi zaporednimi točkami “modrim” zagotovil vodstvo s 5:0. Po nekaj napakah gostujočih igralcev pri oddajanju žog in metih iz neposredne bližine koša, ter zadetih metov gostiteljev izza črte, je bil rezultat prve četrtine (16:17) povsem na mestu. Najbolj natančen pri domačih je bil z meti za tri Anže Trobej (12 točk, 4 trojke). Gostje so tekmo prelomili ob zaključku polčasa, ko so z nekaj lepimi akcijami ušli na dvanajst točk naskoka (21:33). V drugi polovici tekme se je razmerje moči povsem spremenilo. Gostje so z uspešno rotacijo vseh dvanajstih mož dvignili tempo igre in, čeprav jim met z razdalje ni in ni stekel, prednost višali do izteka srečanja. Za Korošce je 14 točk dosegel Matevž Kamnik, kar enajst fantov Dravograda Kroške pa se je vpisalo med strelce. Pri Jezerniki je točke doseglo šest posameznikov. Dravograjčani so trenutno tretji na lestvici 4. lige vzhod, v soboto pa jih ob 19.00 uri v domači dvorani čaka derbi kroga proti drugouvrščeni ekipi Vranov.

4. članska SKL vzhod, 6. krog, 1. del, 3.12.2022, Prevalje
Jezerniki Prevalje – Dravograd Koroška 32 : 71
(16:17, 5:16, 7:18, 4:20)
strelci tekme

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Odigrali smo dobro energetsko tekmo, v kateri je svoj delček v mozaik zmage prispeval vsak izmed dvanajsterice igralcev. Z dobrim pritiskom na branilce smo nasprotnika utrujali in ga prisilili v precej napak, na drugi strani pa smo dosegli veliko lahkih košev. V drugem polčasu so fantje pokazali nekaj zares lepih potez in na koncu zasluženo visoko zmagali. Cilj je, da zadržimo energijo, ki smo jo pokazali v zadnjih dveh tekmah, ob enem pa še nadgradimo samo igro. V tem elementu imamo še precej neizkoriščenih rezerv. Hvala vsem podpornikom, ki so gostujočo tekmo spremenili v domačo, saj so pripravili zares dobro vzdušje. Se vidimo v soboto v Špic D!«