Prva zmaga v drugem delu tekmovanja

V četrtem krogu drugega dela tekmovanja so pionirji prvič slavili. Korošci so na domačem parketu v končnici ugnali ekipo Vranov z Vranskega.

1. SKL pionirjev U16, 4. krog, 2. del, 18.12.2022, Dravograd
Dravograd Koroška – Vrani Vransko 66 : 62
(21:19, 17:16, 13:11, 15:16)
strelci tekme

Miha Čop, trener Dravograda Koroške:
»Zmaga je za nas pomembna, saj smo prebili led in si dokazali, da smo tudi v drugem delu tekmovanja lahko konkurenčni večini ekip iz naše skupine. Žal tudi tokrat ni šlo brez težav, pred tekmo smo namreč nepričakovano ostali še brez dveh posameznikov. Kljub temu smo napadalno začeli zelo uspešno in povedli z 11:0, nato pa, po letos že videnem scenariju, gostom dovolili, da so nas ujeli. V zadnjem delu srečanja, ko smo praktično že zlomili tekmeca in na začetku zadnje četrtine povedli za trinajst, dobre tri minute pred koncem pa za dvanajst točk, smo ponovno odreagirali nespametno. Vrančani so so se v sami končnici približali na vsega tri točke, a smo ohranili trezno glavo in zasluženo zmagali. Fantom čestitke za zmago.«