Peta zaporedna zmaga za drugo mesto

Članska ekipa je v 10. krogu prvega dela tekmovanja na domačem parketu gostila moštvo Elektre. Šoštanjčani so v 3. krogu na domačem parketu Korošce visoko premagali (95:61), a sta takrat obe ekipi nastopili v nekoliko drugačnih zasedbah, pri Elektri so namreč oktobra igrali še Babajić, Hasić in Špegel. Pri Dravogradu pa sta bila tokrat odsotna Timotej Tamše in Urban Mihelič, ki sta v Šoštanju nastopila. Kljub izostanku dveh članov prve peterke so gostitelji na uvodu srečanja razočarali. V napadu je bila igra vse preveč statična in praktično brez napadalnega skoka. Elektra je tako po prvi četrtini visoko vodila (11:25). Do glavnega odmora so domači nato vendarle zaigrali boljše (34:38), nato pa v tretjem delu srečanja tudi prevzeli pobudo in se spogledovali z dvomestno prednostjo. V sami končnici tretje četrtine se je gostom obrestovala agresivna igra v obrambi, saj so Korošce prisili v nekaj napak in pred začetkom zadnjih desetih minut je bila tekma odprta (60:57). V zaključku je vendarle prišla do izraza napadalna kvaliteta Dravograda Koroške, pomembne koše sta prispevala Vito Torej (26) in Dejan Navodnik (22 točk), z dobro obrambo pa so domači Šoštanjčanom onemogočili, da bi lahko v končnico vstopili z možnostmi za zmago. Na razpredelnici je trenutno, s tekmo več, v vodstvu ekipa Vranov z Vranskega (6:3), a prvo in drugo mesto realno pripada ekipi Miklavža (7:1) in Dravograda (6:2). Prihodnjo soboto “modri” gostujejo v Ljubljani pri Šentvidu. Z morebitno zmago bi si praktično že zagotovili nastopanje v četrtfinalu lige. Do konca rednega dela nato Korošce čakata še dve domači tekmi (Jezerniki in Miklavž) ter gostovanje na Vranskem.

4. članska SKL vzhod, 10. krog, 1. del, 14.01.2023, Dravograd
Dravograd Koroška – Elektra Šoštanj 84 : 75
(11:25, 23:13, 26:19, 24:18)
strelci tekme

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Po bledem začetku, ko smo igrali v nasprotju s tem, kar smo se dogovorili v garderobi, smo se v drugi četrtini prebudili in pokazali svoj pravi obraz. Na krilih glasnih navijačev, agresivne in raznovrsten obrambe smo bili boljši nasprotnik in smo zasluženo premagali goste iz Šoštanja. Na ta način smo znova obranili domačo dvorano, kar nam daje pred nadaljevanjem prvenstva dodatno samozavest, da smo lahko vsem neugoden nasprotnik. Verjamem, da bomo tokratno zmago potrdili tudi naslednji konec tedna, ko odhajamo na zahtevno gostovanje v Ljubljano.«