Tesen poraz članov v Ljubljani

Članska ekipe je v 11. krogu gostovala v Ljubljani pri Šentvidu. Korošci so tokrat pogrešali Luko Gašperja, Urbana Miheliča, Anžeta Moličnika In Luko Mozgana. Kljub temu so bili “modri” ob polčasu v vodstvu (29:41), a so žal prigarano zapravili v tretjem delu srečanja. Gostitelji so tako v končnici slavili s košem prednosti. Darko Pavlović je pri gostiteljih vknjižil 21 točk. Pri Korošcih so bili strelsko najboljši: Dejan Navodnik 23, Vito Torej 16, Timotej Tamše 15 in Matevž Kamnik 10 točk. Naslednji dve tekmi košarkarje Dravograda Koroške čakata v vikend paketu. V soboto, 4. februarja, bodo igrali z Jezerniki, dan kasneje pa še s Kovinarstvom Bučar iz Miklavža. Oba obračuna bosta v športni dvorani Špic D v Dravogradu.

4. članska SKL vzhod, 11. krog, 1. del, 21.01.2023, Ljubljana
Šentvid Ljubljana – Dravograd Koroška 74 : 72
(16:19, 13:22, 28:15, 17:16)
strelci tekme

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Tekmo v Šentvidu smo dobro odprli in bili v začetku tekme boljši nasprotnik. Z nekaj zadetimi meti od daleč so se domačini sicer približali, a smo od koncu prvega polčasa uspeli povezati nekaj minut dobre obrambe in agresivnost pretvoriti v lahke napadalne točke. Med polčasom je bil dogovor iz garderobe, da ohranimo zalet in skušamo še naprej igrati v ritmu, ki smo ga zastavili. Žal smo drugi polčas odigrali preveč brezglavo in domačinom dovolili, da se vrnejo v tekmo. V samem zaključku smo sicer imeli kar nekaj možnosti, da tekmo zmagamo, a se nam tokrat ni izšlo. Po vikendu premora je nato pred nami vikend paket dveh domačin tekem, ki si jih želimo odigrati na višjem nivoju. Verjamem, da nam bo to ob podpori domače publike tudi uspelo.«