110 točk članov na prvi tekmi četrtfinala

Članska ekipa je silovito začela prvi četrtfinalni obračun proti košarkarjem Krasa v Dornberku.  Z agresivno igro v obrambi, dobrim protinapadom in uspešnim metom od daleč so gostje hitro naredili občutnejšo prednost, po prvih desetih minutah so vodili že s 34:15. Podobna zgodba se je ponovila tudi ob zaključku tretjega dela tekme in visoka zmaga je bila neizbežna. Za domače je 17 točk dosegel Primož Lukežič, dvomestno cifro pa sta vpisala še Matjaž Bunc (14) in Danijel Ipavec (10 točk). Pri košarkarjih Dravograda Koroške so najboljše zadevali Dejan Navodnik (28), Matevž Kamnik (25), Timotej Tamše (14), Vid Tamše in Luka Gašper (ob po 13 točk). “Modri” so zadeli dvanajst trojk.

Zmaga Korošcem zagotavlja miren “drugi polčas”, ki bo v soboto, 11. marca, ob 18.00 uri v Športni dvorani v Slovenj Gradcu.

4. članska SKL vzhod, četrtfinale, 1. tekma, 04.03.2023, Dornberk
Kras – Dravograd Koroška 70 : 110
(15:34, 16:19, 15:33, 24:24)
strelci tekme

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Člani smo na prvi tekmi četrtfinala nastopili zdesetkani, a kljub temu odigrali zelo dobro tekmo. V dvoboju polnem tempa smo bili agresivnejša, hitrejša, spretnejša in atraktivnejša ekipa. Pred povratno tekmo smo si priigrali 40 točk prednosti, ki jih bomo na povratni tekmi želeli še oplemenititi. Vse podpornike vabim v soboto ob 18.00 uri v Športno dvorano Slovenj Gradec.«