ZMAGALI tudi na prvi FINALNI tekmi

Odločno, zbrano, razigrano. Besede, ki najboljše opišejo nastop Dravograda Koroške na prvi tekmi finala 4. članske lige. Košarkarji Globusa v Dravogradu niso imeli možnosti za presenečenje niti v enem trenutku obračuna. Domači so tekmo otvorili z 8:2 v četrti, 17:8 v 7. minuti in 28:12 ob prvem dvominutnem odmoru. Tudi mlajši fantje s klopi Ljubljančanom v drugih desetih minutah niso dali dihati. Manjša, komaj opazna kriza se je gostiteljem zgodila le na začetku drugega polčasa, ko je Globus znižal na 48:33. Sledila je nova dominanca varovancev Uroša Krevha, ki so lahko v zadnji četrtini uživali v svojih potezah. Publika ob tem ni mogla ostati ravnodušna. Urban Trstenjak je za goste iz prestolnice dosegel 23 točk. Pri domačih se je med strelce vpisala celotna dvanajsterica, pri tem je nekoliko izstopal Dejan Navodnik z 21 točkami.

Povratna tekma bo v soboto, 15. aprila, v Ljubljani.

4. članska SKL vzhod, finale, 1. tekma, 01.04.2023, Dravograd
Dravograd Koroška – Globus 98 : 64
(28:12, 20:17, 23:16, 27:19)
strelci tekme

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»V izjemnem vzdušju, ki so ga pripravili številni navijači, smo odigrali dobro tekmo in zasluženo zmagali na prvi tekmi finalne serije. Fantje so pokazali, da so boljša ekipa in se skozi štirideset minut držali dogovorjenega, igrali hitro v napadu in agresivno v obrambi. Želim si, da bi tudi v prihodnje igrali tekme ob takšni podpori.«