Kadeti nadaljujejo serijo, tokrat po preobratu

V petem krogu nadaljevanja prvenstva so kadeti gostovali v Domžalah. Navkljub visokemu zaostanku, v 27. minuti je bilo že 55:39 za domače, se Korošci niso predali in so povsem spreobrnili potek srečanja ter zasluženo slavili.

Kadetska 1.B SKL U16, 5. krog, 2. del, 28.01.2024, Domžale
Lastovka – Dravograd Koroška 65 : 77
(19:21, 20:11, 18:13, 8:32)
strelci tekme

Miha Čop, trener Dravograda Koroške:
»V Domžalah smo v tekmo vstopili slabo pripravljeni na domačo moštvo, ki je naš koš napadalo skorajda izključno z zunanjih položajev, večinoma z meti za tri točke. Slabe in na trenutke povsem nelogične reakcije v obrambi so posameznikom porezale peruti tudi v napadu. Domžalčani so tako povsem nadzorovali potek srečanja v prvih tridesetih minutah. V zadnji četrtini pa nam je, z veliko mero zrelosti in odločnosti, uspel popoln preobrat. V obrambi smo bili izjemno kolektivni in neustrašni, v napadu pa se nam je posledično poklopilo več vezanih uspešnih napadov. Čestitke fantom za prikazan karakter.«