Koroški poletni kamp 2018
74 udeležencev kampa 2018
    29. oktober 2018 ob 10:20
ČLA: tretja zmaga članov, tokrat v Ljubljani
Članska ekipa je v 3. krogu prvenstva gostovala v Ljubljani pri Šentvidu. Korošci tokrat niso prikazali veliko, a dovolj, da so vknjižili še tretjo zmago v sezoni, ki jih uvršča na sam vrh četrte lige vzhod. 10. novembra v Dravogradu gostuje Prebold.

Po dveh dobrih predstavah je članska ekipa v Ljubljani zagotovo razočarala s predstavo, a vknjižila novo zmago, ki jo uvršča na sam vrh 4. SKL vzhod. Korošci so v Ljubljano pripotovali s poenostavljenim načrtom, ki bi jim zagotovil novo, še tretjo zmago v tekmovalnem letu. Po že znanem scenariju se je slab pristop do tekme odrazil v raztrgani in neodgovorni igri Korošcev, ki so sicer na uvodu povedli z 9:3, nato pa borbenim gostiteljem dovolili, da jih ujamejo pri rezultatu 26 sredi drugega dela tekme. Do 66:66 je bila tekma zanimiva, saj je minila v izenačenem boju. V zadnjih štirih minutah in pol pa so gostje vendarle stopili na plin, naredili serijo 16:1 in zasluženo slavili. Na sicer slabi tekmi pa vendarle lahko najdemo tudi kaj pozitivnega, prve članske točke v karieri je vknjižil mladinec Dragiša Bogojević. Košarkarji Dravograda Koroške v 4. krogu, na derbiju kroga, doma gostijo Prebold Vrtnine Palir.

Članska 4. SKL VZHOD, 3. krog, 27.10., Ljubljana
Šentvid Ljubljana – Dravograd Koroška 67 : 82
(13:20, 26:17, 19:22, 9:23)
strelci

Jošt Mrdavšič, košarkar Dravograda Koroške:
»V tekmo smo šli nekoliko preveč sproščeno, kar so mladi in borbeni domačini s pridom izkoriščali 35 minut in držali priključek, ter nekajkrat celo povedli. Nekaj minut pred koncem tretje četrtine je poskočilo nekaj prepotrebnih iskric in v nadaljevanju smo z ekipno obrambo in hitro ter učinkovito igro v napadu vendarle strli odpor domačinov. Kljub slabi in neangažirani predstavi smo uspeli na tretji tekmi zabeležiti še tretjo zmago in to je edino kar na koncu šteje. Že zdaj vabim vse gledalce na prihodnjo domačo tekmo, ko bo 10. novembra v Dravogradu gostoval vedno neugodni Prebold.«

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Fantje so očitno že pred tekmo vknjižili dve točki za zmago, ob enem pa pozabili, da je potrebna tudi na igrišču kaj pokazati. V obrambi smo bili popolnoma razglašeni in domačini so prihajali do lahkih situacij za dosego koša, ob enem pa z vsakim uspešnim napadom bolj in bolj verjeli, da nas lahko premagajo. Klub nenehnim opozorilom se naša igra ni spremenila, poslednično se je v ekipo naselila nervoza in pritisk rezultata, ki smo se ga uspeli otresti šele tik pred koncem in vendarle v samem zaključku pokazali da košarko znamo igrati. Pred nami je sedaj paket štirih domačih tekem, kjer moramo biti boljši, predvsem pa pokazati višji nivo odgovornosti! «