Koroški poletni kamp 2018
74 udeležencev kampa 2018
    3. februar 2019 ob 11:46
ČLA: poraz v Ljubljani, a v boj za prvaka
Navkljub porazu članske ekipe v Ljubljani pri B ekipi Petrola Olimpije, bodo Korošci zaključni del državnega prvenstva odigrali v skupini, ki se bo borila za napredovanje v tretjo ligo. Hkrati ostajajo v igri za naslov prvaka četrte SKL.

Članska 4. SKL VZHOD, 13. krog, 2.2., Ljubljana
Petrol Olimpija B – Dravograd Koroška 71 : 58
(23:17, 9:15, 16:16, 23:10)
strelci

Vito Torej, košarkar Dravograda Koroške:
»Tekma proti Olimpiji nam je predstavljala velik izziv, prav tako pa je izziv predstavljala tudi domači ekipi, zato se je obetala dobra in borbena tekma. Kljub nekoliko slabši strelski razpoloženosti, kot na domači tekmi smo z nasprotnikom igrali enakovredno in on polčasu je bil rezultat do točke poravnan. Tretja četrtina se je odvijala v podobnem slogu, proti koncu tekme pa nam je zmanjkalo koncentracije in nasprotnik je povedel za 10 točk. Tega zaostanka do konca tekme žal nismo uspeli uloviti. Kljub porazu mislim, da naša igra ni bila slaba in v kolikor bomo s takšno igro nadaljevali v nadaljevanju se nam zagotovo obeta zanimiv konec sezone.«

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Večji del tekme je na igrišču potekal izenačen boj, ekipi pa sta bili bolj ali manj točkovno poravnani. Domačini so si v začetku druge četrtine priigrali prednost devetih točk, ki pa smo jo v nekaj minutah s serijo 13:4 popolnoma izničili in na polčas odšli poravnani. V drugi polčas smo bolje vstopili mi in imeli možnost, da ob koncu četrtine prelomimo rezultat in se odlepimo na varno razdaljo. Žal nismo uspeli povezati nekaj uspešnih obramb in napadov in tudi tretja četrtina se je zaključila z neodločenim rezultatom. V zadnjih desetih minutah so bili boljši mladi domačini in zasluženo slavili. Kljub porazu na zadnji tekmi prvega dela smo lahko s prvim delom sezone zadovoljni, saj smo si zagotovili nastopanje v ligi za prvaka, ob enem pa imamo tudi dobro izhodišče v borbi za najvišjo pozicijo. Čestitam fantom za borbo in pristop, naši sicer majhni skupinici navijačev pa za podporo skozi celotno tekmo.«