Izenačena tekma v Kamniku pripadla gostiteljem

Košarkarji innodulerja so v 16. krogu rednega dela tekmovanja gostovali v Kamniku. Na samem začetku obračuna je vse teklo kot po maslu. Preko visokega Vida Tamšeta (23 točk) so Korošci povedli s 13:4 in si ustvarili lep kapital pred nadaljevanjem srečanja. A gostitelji so hitro povezali nekaj uspešnih napadov in obramb, “modre” ujeli in v drugi četrtini tudi prevzeli pobudo. 31:22 je kazal semafor v 14. minuti. Sledil je nov preobrat, tokrat v režiji gostov. Na glavni odmor sta moštvi tako odšli skorajda poravnani (45:44), prav tako smo izenačeno in bojevito srečanje spremljali tudi v tretjem delu, ki se je zaključil pri 73:73. Varovanci Uroša Krevha so v zadnjih deset minut vstopili s pobudo in povedli z 79:75 ter z 82:77. Zadnjo besedo na sobotnem srečanju pa so vendarle imeli Kamničani. V sami končnici so bili bolj zreli in so zasluženo slavili. Košarkarje innodulerja v 17. krogu doma čaka dvoboj z Bistrico.

3. članska SKL vzhod, 16. krog, 1. del, 03.02.2024, Kamnik
Calcit Basketball – Dravograd Koroška 95 : 87
(18:20, 27:24, 28:29, 22:14)
strelci tekme

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Člani smo na tokratnem gostovanju v Kamniku sicer naredili napredek v taktični disciplini in tudi dvignili nivo energije, ki je na zadnjih tekmah padala, žal pa so se v zaključku srečanje dogodki odvili v korist gostiteljev. Zmaga nam je tako izpolzela iz rok. Verjamem, da lahko trenutni negativni niz že na naslednji tekmi ponovno obrnemo na drugo, bolj svetlo stran.«