Izenačena tekma pripadla Bistrici

Članska ekipa je v soboto v domači dvorani Špic D v Dravogradu odigrala zelo dinamično in razburljivo srečanje, ki se je odločalo v podaljšku. Gostitelji so odlično začeli in goste hitro prisilili v prvo minuto odmora. Pri 7:0 v 3. minuti jo je zahteval gostujoči trener Uroš Drevenšek. Tudi v nadaljevanju so ritem igre narekovali domači, ki so kasneje vodili še 11:2, 14:6, 19:8, 24:13 in z visokih 28:18 ob prvem odmoru. Žal pa so varovanci Uroša Krevha na uvodu druge četrtine (30:18) hitro zapravili prigarano in gostom dopustili serijo 15:0 za 30:33. V nadaljevanju tekme smo gledali izenačen obračun, ko si nobena od ekip ni uspela priigrati višje prednosti. Korošcem sta podaljšek zagotovila podajalec Dejan Navodnik in Vid Tamše, ki je zadel za 75:75. V dodatnih petih minutah so nekoliko več pokazali Bistričani in se na koncu veselili zaslužene zmage. Tamše je za domače prispeval 25 točk. Košarkarji innodulerja ostajajo sedmi na prvenstveni tabeli. Zadnji krog, ki bo 2. marca, bo odločal o končni poziciji pred izločilnimi boji.

3. članska SKL vzhod, 17. krog, 1. del, 10.02.2024, Dravograd
Dravograd Koroška – Bistrica Kety Emmi 86 : 83 /podaljšek/
(28:18, 14:27, 21:18, 12:12, 8:11)
strelci tekme

Uroš Krevh, trener Dravograda Koroške:
»Verjamem, da si je vsak član ekipe želel zmage in se maksimalno potrudil. Žal pa smo naredili preveč napak in na koncu tesno izgubili. Zadnji krog bo tako odločal v katerem delu tekmovanja bomo igrali zaključek sezone.«